خانه / محصولات / شاول و خصوصیات آن
شاول و خصوصیات آن
شاول و خصوصیات آن

شاول و خصوصیات آن

شاول و خصوصیات آن

فرمت ورد word  در 5 صفحه

3000 تومان

دانلود فایل

شاول و خصوصیات آن

شاول وسیله ای از خانواده بیل مکانیکی و به دلیل عظیم الجسه بودن نیاز به فضای زیاد داشته و بیشتر در معادن روباز مورد استفاده قرار می یگرد. و در وروش های نواری و کاواکی مورد استفاده قرار می گیرد.یکی از مزیت های شاول توانایی کار کردن در سطح ایستایی ویا بالاتر از ماشین را دارد .شاول ها توانايي كندن و بارگيري مواد واقع در سطح ايستايي ماشين يا بالاتر از آن را دارند. شاول و انواع آن

شاول استاندارد :

در معدنكاري سطحي و براي اهداف عام بكار مي رود. از آنها براي بارگيري انواع كانسنگها و باطله استفاده مي شود. ظرفيت آنها معمولاٌ بين 7 تا 40 متر مكعب مي باشد.

شاول هاي دكل بلند :داراي دكل بلندتر و جام كوچكتر هستند و كاربردهاي خاص دارند. اندازه صندوقه (جام) اين شاول ها حدود 25 درصد از انواع استاندارد كوچكتر است و دكل آنها بسته به اندازه جام انتخاب شده 35 درصد و گاهي بيش از آن بلندتر است. شاول هاي دكل بلند ، با صندوقه تا 1.5 متر مكعب نيز ساخته شده اند.

شاول و خصوصیات آن

باركننده هاي زغاليمشابه شاول هاي استاندارد مي باشند ولي بيل آنها حدود 75 درصد بزرگتراز انواع استاندارد مشابه است.ظرفيت اين باركننده ها تا 100 متر مكعب نيز مي رسد.اين بخش پائين ترين قسمت ساختمان شاول را تشكيل مي دهد و از دو بخش ارابه و شاسي ثابت تشكيل شده است.

شاول و خصوصیات آن

ارابه (يا وسيله حركت) : معمولاٌ چرخ زنجيري بوده و توسط آن مي توان ماشين را جابجا كرد. دليل استفاده از چرخهاي زنجيري براي جلوگيري از فرو رفتن شاول در زمين مي باشد. وجود سطح تماس بيشتر چرخهاي زنجيري با زمين ، باعث كمتر شدن فشار وارده بروي سطح (مخصوصاً زمينهاي خاكي و نرم) مي شود.البته شاول هايي با چرخ لاستيكي نيز وجود دارند كه در مواقعي از آنها استفاده مي گردد كه مقدار بارگيري نسبتاً كم است و شاول به حركت و جابجايي زيادي نياز دارد.

برای دانلود فایل کانی های صنعتی اینجا کلیک کنید .

برای دانلود فایل گردوغبارهای صنعتی درمعادن اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل سیستم گزارش و ثبت حوادث درمعادن اینجا کلیک کنید .

برای دانلود فایل شاخص های ارزیابی بهداشت درمعادن اینجا کلیک کنید .

برای دانلود فایل شاخص های ارزیابی محیط زیست در معادن اینجا کلیک کنید .

درباره ی mohammad

مطلب پیشنهادی

حفاری-تونل-با-سپر

حفاری تونل با سپر ( تونل سازی سپری )

حفاری تونل با سپر ( تونل سازی سپری ) تونل سازی مکانیزه فرمت ورد word  …

یک دیدگاه

  1. ممنون اطلاعات خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com