خانه / محصولات / طراحی و اجرای بتن پاشی (شاتکریت)

طراحی و اجرای بتن پاشی (شاتکریت)

طراحی و اجرای بتن پاشی (شاتکریت)

فرمت ورد word  در 17 اسلاید 

دانلود فایل

در اين روش، اجزاي شاتكريت را كه ممكن است براي كاهش گردوغبار آن را كمي مرطوب كرده باشند، با سرعت يكنواخت به داخل قيفي ميريزند كه به طور مداوم مخلوط را به هم ميزند. هواي فشرده از طريق يك بشكهي دوار يا منبع تغذيه دميده ميشود تا مواد را به صورت يك جريان پيوسته به شيلنگ تغذيه انتقال دهد. به اين مخلوط، آب نيز از طريق فشانه انتهاي شيلنگ اضافه ميشود.افزودن الياف فولادي به شاتكريتهاي با پودر سيليسي، مقاومت هاي فشاري و خمشي را تا حد 20 درصد افزايش داده و شكل-پذيري شاتكريت را نيز تا حد قابل توجهي افزايش ميدهد.  در مورد سيستم، بهتر آن است كه از مخلوطهاي از قبل تهيه شده كه در كيسه هاي مخصوص عرضه ميشود، استفاده كرد.

طراحی و اجرای بتن پاشی (شاتکریت)

در اين روش، ابتدا اجزاي شاتكريت و آب را در مخلوط كنهايي كه بر روي كاميونها نصب شدهاند مخلوط كرده و اين مخلوط را به داخل پمپهاي ويژه هدايت ميكنند. اين مخلوط، با سيستم هيدروليكي وارد شيلنگ انتقال ميشود. در انتهاي شيلنگ نيز، هواي فشرده را از طريق لوله ويژهاي اعمال ميكنند كه در نتيجه شاتكريت، با سرعت به سطح مورد نظر پاشيده ميشودروش تر براي مواردي كه حجم شاتكريت مصرفي زياد باشد، ايدهآل است. يكي از ويژگيهاي روش تر، امكان كنترل دقيق نسبت آب به سيمان است. معمولا حداكثر ابعاد خردهسنگهايي كه به كار ميرود به حدود 2 سانتي متر محدود ميشود.

طراحی و اجرای بتن پاشی (شاتکریت)

كاربرد شاتكريتهاي مجهز به الياف فولادي در حفريات زيرزميني عمراني و معدني به عنوان جايگزين شاتكريت مسلح با تور سيمي كاربرد وسيعي يافته است. ظرفيت بارپذيري شاتكريت همراه با تور سيمي و شاتكريتهاي مجهز به الياف فولادي، چندان تفاوتي ندارد اما انواع مجهز به تور سيمي، در آزمايش خمش چه در مورد بار نقطهاي و چه در حالت بار گسترده، رفتار عالي از خود نشان ميدهد. اين تفاوت رفتار ناشي از جايگيري مناسبتر تور سيمي در داخل شاتكريت است.

برای دانلود فایل وسایل نقلیه بدون مهار اینجا کلیک کنید.

برای دانلود فایل  منشاء کانی های گرانبها اینجا کلیک کنید .

برای دانلود فایل طراحی و اجرای پیچ سنگ اینجا کلیک کنید .

برای دانلود فایل نوار نقاله و خصوصیات آن در ترابری معادن اینجا کلیک کنید .

برای دانلود فایل طراحی و اجرای سیستم های نگهداری بتنی اینجا کلیک کنید .

برای دانلود فایل طراحی و اجرای سیستم های نگهداری فلزی اینجا کلیک کنید .

درباره ی mohammad

مطلب پیشنهادی

انواع-سپر-حفار

انواع سپرهای حفاری

انواع سپرهای حفاری حفاری تونل فرمت ورد word  در 9 صفحه   انواع سپرهای حفاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com