خانه / محصولات / نقش نمونه برداری و آنالیز مواد معدنی در تخمین ذخیره
نقش نمونه برداری و آنالیز مواد معدنی در تخمین ذخیره
نقش نمونه برداری و آنالیز مواد معدنی در تخمین ذخیره

نقش نمونه برداری و آنالیز مواد معدنی در تخمین ذخیره

نقش نمونه برداری و آنالیز مواد معدنی در تخمین ذخیره

تخمین ذخیره

فرمت پاورپوینت ppt  در 26 اسلاید 

دانلود فایل

نقش نمونه برداری و آنالیز مواد معدنی در تخمین ذخیره

   در مقایسه با مراحل مقدماتی، در مراحل تفصیلی اکتشافات تعداد کارهای اکتشافی موجود در مساحت مشخصی از محدوده افزایش می‌یابد. به عبارتی چگالی یا تراکم شبکه اکتشافی افزایش می‌یابد. رابطه‌ای که برای نشان دادن چگالی شبکه اکتشاف به کار می‌برند . در صورتی که ضخامت ماده معدنی زیاد و تغییر آن کم باشد، گاه فاصله نمونه‌برداری‌های متوالی به 5 متر هم افزایش می یابد. تکه برداشته شده را که شکل استوانه‌ای دارد اغلب از طول به دو نیمه تقسیم می نمایند. در این حالت نیمی از مغزه را در محل اصلی نگهداری مغزه‌ها قرار می‌دهند  و نیمه دیگر برای آزمایشات برداشته می‌شود.

در هر مطالعه‌ای محقق سعي مي‌نمايد كه پارامتر‌هاي يك جمعيت  را بشناسد ولي اين امر امكان پذير نيست مگر اين‌كه جمعيت مانند نمونه در نظر گرفته شود. به این دلیل که جمعيت  در اين‌جا چند صد هزار، ‌يا ميليون‌ها تن از كانسنگ را شامل مي‌گردد، بهترين تخميني  كه از اين پارامترها مي‌توان بدست آورد تنها از طريق نمونه برداري از جمعيت  اصلي و بررسي  آماري اين نمونه‌ها است.

روش حفر ترانشه اغلب به صورت دستی است ولی زمانی که میزان حفاری زیاد باشد و توپوگرافی منطقه مناسب باشد می‌توان این کار را با استفاده از کمپرسور یا بیل مکانیکی نیز انجام داد.در داخل تونل‌های اکتشافی می‌توان ماده معدنی را مستقیما مشاهده نمود و از آن نمونه برداری کرد.-نمونه‌های بزرگ در حد چند تن نیز که برای مطالعات متالورژیکی و طراحی کارخانه فرآوری لازم است، میتوان از ماده معدنی برداشت.-در صورتی که محل تونل بصورتی مناسب انتخاب شده باشد از تونل‌های اکتشافی می‌توان برای استخراج ماده معدنی نیز استفاده کرد.

برای دانلود فایل کانی های گوگرد اینجا کلیک کنید .

برای دانلود فایل معرفی کامل کانسار باریت اینجا کلیک کنید .

برای دانلود فایل تجهیزات و تاسیسات هوارسانی در معدن اینجا کلیک کنید .

درباره ی mohammad

مطلب پیشنهادی

حفاری-تونل-با-سپر

حفاری تونل با سپر ( تونل سازی سپری )

حفاری تونل با سپر ( تونل سازی سپری ) تونل سازی مکانیزه فرمت ورد word  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com